روز زن

دیروز روز زن بود.

امروز روز مرد-ه؟ همه روزهای دیگه سال روز مرد-ه؟! اصولا و اساسا با هر نوع تفکیکی مشکل دارم. حتی اگه به این اسم باشه. ما مساوی مردان هستیم، خاص نیستیم.

می دونم که این روز یادآور یه روز تاریخیه برای آزادی حقوق اجتماعی زنها اما خب من دوست دارم این روز "روز تساوی حقوق همه انسانها" نامگذاری میشد یا یه چیز دیگه.

بهر حال روز زن و همه روزهای دیگر سال مال اون زنی هست که قبل از شناخت حقوق زن به شناخت حقوق آدم بودنش فکر کنه. کاش قبول میکردیم که دنیای ما یه دنیای مردونه-ست. و اینکه همه جا جار بزنیم و مدام یادآوری کنیم که خانوم هستیم و فلان کار و اخلاق در محضر ظریف ما قبح داره و با ما با ملایمت رفتار کنید در آخر فقط به ضررمون تموم میشه. یه امتیاز بیخود میگیریم اما خیلی از حقوق اساسی رو از دست میدیم.

روز زن مال اونیه که بدون حرکات اضافی تارهای صوتی و ماهیچه های چشمش به جای امتیاز حق مساوی میگیره.

روز زن مال اونیه که به جای مهریه حقوق مساوی در عقد و طلاق میخواد.

مال اونیه که در عین رسیدگی به زیبایی ظاهرش و لذت بردن از  زن بودنش، لطیف بودنش و ظریف بودنش، گاهی وجودش، شعورش و احساسش رو فریاد میزنه. (قابل توجه خانومهایی که ظرافت زنانه رو با عشوه گری و ضعف یکی میدونن و بنده 100٪ مخالفم با زمختی ظاهر و باطن یک زن)

و بالاخره روز زن متعلق به زنهایی-ست که به جای برتری، تساوی میخوان.

 

پی نوشت: اینجا فقط از گروهی از زنهای شایسته نام بردم.

 

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حدیث

سلام. کاملا باهات موافقم ما زن‌ها باید از خودمون شروع کنیم!

امین آزاد

سلام بلا میسر سال نومبارک بانظرت موافقم یه وبلاگ جدیدبایه حال وهوای تازه درست کردم خوشحال میشم بهم سربزنی

بخارا

سلام دوست جون سال نو مبارک.[گل]

امین آزاد

سلام بلا میسر وقت کردی یه سری به کلبه ی جنگلی من بزن خوشحال میشم

hمید

سلام تو چند تا پست آخرت خبری از فری میرزا نسیت اگه رفته جایی آدرس بده سر بهش بزنیم ببینیم حالش خوبه . شعراش رو هم بفرست کنفرانس جهانی شاید برنده شعر الکی گوی ناب شد هر چند که من شعری از فری میرزا ندیدم . موفق باشد منتظر جواب شما هستم

فری میرزا

سلام.اشکال از سایرن نیست.من دیگه شعر نگفتم.