تعدادی از عجیب ترین مردان روزگار رو می خوام معرفی کنم. اگه شما هم از این آدما سراغ دارید مطلبش رو بفرستید تا دیگران هم بخونن.

مرسی.

۱.  سربازي كه 28 سال مخفي شد
<شوييچي يوكويي> سربازي بود كه در سال 1941 به ارتش امپراطوري ژاپن احضار و كمي پس از آن به <گوام> منتقل شد. در سال 1944 هنگامیکه نيروهاي آمريكايي جزيره گوام را تسخير كردند، يوكويي از ترس كشته شدن به جنگل رفت و در آن جا پنهان شد. روز 24 ژانويه سال 1972 يوكويي توسط دو تن از ساكنان آن محل در يكي از نواحي دوردست <گوام> پيدا شد. در مدت 28 سال در يك غار زيرزميني كه خودش آن را كنده بود مخفي مانده بود و با وجود اينكه مدتها پس از پايان جنگ جهاني دوم اعلاميه آن را در نزديكي غار خود پيدا كرده بود ولي باز هم مي‌‌ترسيد از مخفيگاهش بيرون بيايد. او پس از بازگشت به ژاپن در حاليكه تپانچه زنگ‌زده خود را به كمرش بسته بود گفت: <واقعا عجيب است كه من پس از اين همه سال زنده از جنگل بيرون آمده‌ام.>

۲. او همـه‌چيـزمي خورد
m-172-3-33.jpg
<ميشل لوتيتو> متولد پانزده ژوئن سال 1950 يك مرد فرانسوي است. لوتيتو كه در شهر <گرين ويل> به دنيا آمده است به خاطر خوردن اشياي غيرقابل هضم مشهور شده و در كشور خود با لقب<موسيو مانگتو> به معناي <آقاي همه‌چيزخوار> معروف مي‌‌باشد. او براي مردم برنامه اجرا مي‌‌كند و در برابر چشمان حيرت زده آنها همه نوع فلز، شيشه، پلاستيك و چيزهايي از اين قبيل را مي‌‌خورد. او تاكنون چندين دوچرخه و تلويزيون را در كنار اشياي كوچك‌تر خورده است. لوتيتو ابتدا اجزاي اين وسايل را از هم جدا مي‌‌كند و سپس آنها را تكه‌تكه و به راحتي قورت مي‌‌دهد.
لوتيتو خوردن وسايل غيرمعمول را از كودكي آغاز كرده بود و از سال 1966 يعني از شانزده سالگي تا كنون براي مردم برنامه اجرا مي‌‌كند. لوتيتو تاكنون به‌خاطر اين رژيم غذايي عجيب خود احساس بيماري نكرده و حتي پس از خوردن مواد مسموميت‌‌زا هم مريض نشده است. او در هنگام اجراي برنامه به طور متوسط روزي يك كيلوگرم وسايل غيرقابل هضم مي‌‌خورد و قبل از صرف اين غذاي غيرمتعارف مقداري روغن معدني تناول مي‌‌نمايد. در طول خوردن آنها نيز مقداري زيادي آب مي‌‌نوشد. به نظر مي‌‌رسد كه ضخامت ديواره معده و روده‌هاي لوتيتو دو برابر يا حتي چند برابر مردم عادي است و اسيدهاي معده‌اش آنقدر قوي هستند كه مي‌‌توانند غذاهاي فلزي او را هضم كنند.

۲. حردی که میخواهد صد و چهل سال عمر  کند
m-172-3-26.jpg
<يوشيرو ناكاماتسو> كه روز بيست و ششم ژوئن سال 1928 به دنيا آمده يك پزشك مي‌‌باشد. او همچنين يك مخترع ژاپني است كه ادعا مي‌‌كند ركورد بيشترين تعداد اختراعات را در دنيا شكسته است و بيش از سه هزار اختراع از خود بر جاي گذاشته كه از جمله معروف‌ترين آنها <ديسك‌ فلاپي> و كفش‌هاي فنري <پيون پيون> مي‌‌باشند.
او در طول مدت سي‌و چهار سال از تمام وعده‌هاي غذايي كه خورده است عكس‌برداري كرده و تمامي آنها را جزء جزء تجزيه و تحليل نموده و خواص و مضرات تك‌تك آنها را برشمرده است. هدف اصلي ناكاماتسو از اين كار عجيب كه صبر و حوصله بسياري را مي‌‌طلبد علاوه بر ركوردشكني اين است كه بتواند با در نظرگرفتن خاصيت‌هاي مختلف غذاها، بيش از صد و چهل سال عمر كند.

۳. مردی که ۳۰ سال نخوابيد
<تاي نگوك> شصت ساله كه در محله خود به نام <هاي> معروف است، مي‌گويد: از سال 1973 پس از يك تب شديد ديگر نتوانسته بخوابد و در طول بيش از 11700 شب بي‌خوابي گوسفندهاي بيشماري را شمرده ولي تاثيري در اين اختلال ايجاد نشده است. او مي‌گويد: <نمي‌دانم اين بي‌خوابي بر روي سلامتي‌ام تاثير گذاشته است يا خير ولي هنوز هم مثل ديگران سالم هستم و مي‌توانم مزرعه‌ام را اداره كنم.>
يكي از همسايگان نگوك براي اثبات سلامتي او مي‌گويد: <او مي‌تواند پنج كيلوگرم كود را چهار كيلومتر با خود حمل كند و به خانه برگرداند.> همسر نگوك اظهار مي‌دارد: <شوهرم قبلا خوب مي‌خوابيد ولي پس از آن تب حتي داروي خواب‌آور هم نتوانسته او را بخواباند.>
وي در ادامه افزود: وقتي نگوك براي انجام آزمايشات پزشكي به بيمارستان شهر رفت، پزشكان گفتند او در سلامت كامل به سر مي‌برد و فقط كبدش كمي ضعيف كار مي‌كند. نگوك در حال حاضر در مزرعه‌اي در دامنه كوهستان زندگي مي‌كند و سرگرم مزرعه‌داري و مراقبت از مرغ‌ها و خوك‌هاي خود است.
او شش فرزند دارد كه هر يك در خانه خود زندگي مي‌كنند. او اغلب شبها اضافه‌كاري مي‌كند يا براي جلوگيري از ورود دزدها نگهباني مي‌دهد. او مي‌گويد: دو ماه از اين شب‌هاي بي‌خوابي را سرگرم كندن دو استخر بزرگ براي پرورش ماهي بوده است.

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
غزال

سلام دراعتراض به ساخت فيلم ۳۰۰ تصميم به ساخت بمب گوگلی گرفتيم. در صورت تمايل به همکاری آخرين مطلب وبلاگ من را کپی و در وبلاگ خودتان به عنوان مطلب ارسال کنيد. با تشکر غزال

شيرين

من با خوندن مطلبت ياد يكي از استادهاي دانشگاهمون افتادم.اون هم شبها نمي تونست بخوابه.هميشه بيدار بود.ميدوني بدرد چي ميخورد؟ بدرد شبهاي امتحان كه ازش اشكالاي درسيتو بپرسي!!