ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱٩ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

چند نکته جالب راجع به آلبرت انیشتن نابغه بزرگ دنیا

۱. آیا می‌دانید انیشتن با یه سر بسیار بزرگتر از حد معمول به دنیا آمدئ و خانواده‌اش به شدت نگران عقب‌افتادگی وی بودند؟ البته بعد از گذشت چند هفته سر این دانشمند حالت عدی به خودش گرفت.

۲. آیا می‌دانید آلبرت کوچولو  در حرف زدن دچارمشکل بود و جملات رو بصورت کامل ادا نمی‌کرد؟ در سن ۹ سالگی یک شب بر سر میز شام گفت: این سوپ خیلی داغه! و والدینش را سخت شگفت زده کرد. آنها از وی پرسیدند که چرا پیش از این لب به سخن نگشوده بود. وی با خونسردی جواب داد: آخه تا حالا همه چی روبراه بود!

۳. آیا می‌دانید آلبرت در آزمون ورودی دانشگاه رد شد؟

۴. آیا می‌دانید انیشتن پیش از ازدواج از همکلاسی خود صاحب یک دختر شد و هرگز این دختر خود را ندید؟ البته انیشتن بعدها با این همکلاسی ازدواج کرد اما هیچکس اطلاع دقیقی از سرنوشت دخترشان ندارد. بر اساس برخی شایعات این دختر در سن ۳ سالگی فوت شد.

۵. آیا می‌دانید که انیشتن پس از دلسرد شدن از همسر خود به وی یک قرارداد پیشنهاد داد؟ برخی از مفاد این قرارداد: ۱. لباسها و اتاق من مرتب و تمیز نگه دار. ۲. چنانچه خواستم با من حرف نزن ۳. سه وعده غذا در اتاقم برایم سرو کن. ۴. تا حد امکان روابط شخص‌ات را با من کم کن. و در عوض من با زنان دیگر همچون غریبه‌ها رفتار خواهم کرد. زن انیشتن این قرارداد را پذیرفت . اما بعدها از یکدیگر جدا شدند.

۶. آیا می‌دانید که انیشتن با هانس پسر بزرگ خود اختلاف داشت؟ این اختلاف با ازدواج هانس تشدید یافت. آلبرت با این ازدواج به شدت مخالف بود و رفتار بیرحمانه‌ای از خود نشان داد. وقتی مخالفتش بی‌ثمر ماند به او اصرار می‌کرد صاحب فرزند نشود تا طلاقشان راحتتر انجام شود. بعدها هانس به آمریکا مهاجرت کرد.

۷. آیا می‌دانید که انیشتن مرد هوسرانی بود؟ او پس از جدایی از همسر اولش به سرعت با یکی از خویشاوندان خود ازدواج کرد.جالب اینجاست که آلبرت ابتدا از دختر این زن خواستگاری کرد اما با پاسخ منفی مواجه شد. در نامه‌های انیشتن به دوستانش وی به چندین زن اشاره کرده که با آنها رابطه داشته است.

۸. آیا می‌دانید که انیشتن به روزولت رئیس جمهور آمیکا در جنگ جهانی دوم اصرار می‌کرد تا بمب اتم بسازد؟

۹. آیا می‌دانید که پاتولوژیست بیمارستانی که انیشتن در آن فوت شد بدون اجازه خانواده‌اش مغز وی را خارج کرده و با خود به خانه برد؟ وی چندین سال بعد موافقت هانس را جلب کرده و چند تکه از مغز انیشتن را برای چند دانشمند در سرتاسر دنیا فرستاد. نتایج برخی از تحقیقات انجام شده بر روی این مغز جنجالی بدین شرح است: ۱. مغز انیشتن کوچک بوده اما بخشی از آن که مربوط به درک ریاضیات است بزرگتر از حد معمول بوده است. ۲. مغز انیشتن نمسبت به مغز افراد معمولی دارای سلولهای مسئول ترکیب اطلاعات بیشتری بوده است. ۳. یک چین مخصوص به نام شکاف سیلوین  در مغز وی وجود نداشته و این آناتومی نادر باعث شده سلولهای عصبی با یکدیگر بهتر ارتباط برقرار کنند. ....

شما هم اگه مطلب دیگه‌ای راجع به این دانشمند نابغه می‌دانید لطفا بنویسید.

سپاس